Nova pobjeda košarkašica Leotara 03 u gostima | Херцег Телевизија Требиње

Спорт - Херцеговина

Nova pobjeda košarkašica Leotara 03 u gostima

Датум:26.10.2024.

U 3. kolu Prvenstva BiH u Gradišci je ŽKK "Kozara" poražena od ŽKK "Leotar 03" 62:70 (21:18, 16:14, 14:17, 11:21). Ovo je druga pobjeda Trebinjki u gostima.

Domaća ekipa je odlično počela jer je nakon tri minuta bilo 8:0, a nakon pet minuta i plus 11 — 13:2. Gošće su do kraja prve četvrtine smanjile rezultat i nakon prvih deset minuta bilo je 21:18.

Tokom druge četvrtine Leotar 03 je imao i jedno vođstvo 23:24 u 12. minutu i izjednačenje 32:32 u 18. minutu, ali se na poluvrijeme otišlo sa 37:32.

U trećoj četvrtini domaća ekipa je bila non-stop u vođstvu sa nekoliko koševa razlike, a gošće su uspjele da izjednače 42 sekunda do kraja četvrtine na 49:49.

U preostalom vremenu Kozara je postigla dva, a Leotar nijedan koš i sa rezultatom 51:49 ušlo se u posljednjih deset minuta.

Gošće su izjednačile u 35. minutu na 58:58, povele 58:60 i do kraja utakmice nisu ispuštale vođstvo i na taj način došle su do pobjede.

Najefikasnija u redovima Kozare bila je Šobotova sa 34 koša, a Tadićeva je imala dabl-dabl od po 14 koševa i skokova, a u pobjedničkoj ekipi Kuzmanovićeva je postigla 30 koševa, a dvije igračice imale su dabl-dabl učinak i to Milakovićeva sa 19 koševa i 14 skokova i Dakovićeva sa 13 koševa i 11 skokova.

ŽKK "Kozara": Škrbić 4, Grubešić, Tadić 14, Šobot 32, Simić 3, D. Josić, Nezić 2, J. Josić, Vidović 7, Dragićević, Kocić, Malešević. Trener: Mihajlo Trivunović.

ŽKK "Leotar 03": Daković 13, Čičković, Kuzmanović 30, Milaković 19, Lalović 5, Bovan, Lučić, Dabić 3, Radulović, Lasić, Suvajac. Trener: Milorad Nadaždin.

Категорија: Херцеговина

Шта Ви мислите о овоме?

НАПОМЕНА: Садржај објављених коментара не представља ставове Херцег РТВ већ само аутора коментара! Молимо читаоце да се суздрже од вријеђања, псовања и вулгарног изражавања!