Atletičari ‘’ Leotar’’ osvojili dva trofeja i 18 medalja na Prvenstvu RS | Херцег Телевизија Требиње

Atletičari ‘’ Leotar’’ osvojili dva trofeja i 18 medalja na Prvenstvu RS

Извор: Radio Trebinje | Датум:22.09.2024.

Atletičari AK „Leotar“ proteklog vikenda učestvovali su na Prvenstvu Republike Srpske i osvojili dva trofeja i 18 medalja, od čega je sedam zlatnih, pet srebrenih i šest bronzanih.

Atletičari su osvojili prvo mjesto Kupa RS za cicibane i drugo mjesto Kupa RS u ukupnoj ženskoj i muškoj konkurenciji.

Zlatne medalje osvojili su: Natalija Sulaver, u disciplini bacanje vorteksa, Marija Petrović, skoku u dalj, Lana Kandić, trka na 60 i na 200 metara, Jovana Kržić, trka na 100 metara sa preponama, Sara Mijanović, trka na 100 metara, štafeta 4x50 u sastavu Iva Đ., Teodora M., Emilija M., Lana K.

Srebrom su se okitili Nikolija Rajković, u disciplini bacanje vorteksa, Anastasija Mitrović, skok u dalj, Marija Petrović, trka na 60 metara, Jakov Perišić Glebov, trka na 400 metara i štafeta 4x50 u sastavu Dea N., Jelena S., Anastasija M., Marija P.

Bronzanu medalju osvojili su: Anastasija Mitrović, u disciplini bacanje vorteksa, Jelena Spaić, skok u dalj, Emilija Miljanović, u trci na 60 i na 200 metara, Jakov Perišić Glebov, u trci na 100 metara i Teodori Medan, u trci na 600 metara.