Фудбалери Младости убједљиви против Рудара | Херцег Телевизија Требиње

Фудбалери Младости убједљиви против Рудара

Извор: Херцег ТВ | Датум:30.08.2015.

Фудбалери гатачке Младости јуче су пред стотињак гледалаца на Градском стадиону у Гацку, убједљиво савладали екипу Рудара из Угљевика резултатом 5:0 (4:0) у оквиру трећег кола Друге лиге исток. Гачани су тиме уписали прву побједу у новој сезони и наговијестили боље резултате у наставку сезоне.

Од самог почетка меча било је јасно да се ради о великој разлици у квалитету двије екипе. Гости са саставом у којем је чак 10 играча млађих од 21 године нису могли бити равноправан ривал знатно искуснијем домаћем саставу. Младост је од самог почетка наметнула своју игру коју је већ у 14-ом минуту Пушара крунисао поготком за вођство 1:0.

Седам минута касније Ћеранић је матирао голмана гостију Бодирогу и већ тада јасно је било у којем правцу ће се кретати резултат овог меча. До полувремена Пушара и Ћеранић још по једанпут затресли су мрежу гостију у 38-ом односно 45-ом минуту за убједљивих 4:0 на полувремену. Коначних 5:0 поставио је Марко Дракул у 80-ом минуту након што је већ све било извјесно.

Домаћа екипа током цијелог дуела доминирала је, углавном се играло на половини Рудара а пораз гостију био би и убједљивији да су домаћи нападачи имали мало више среће након што су неколико пута погодили оквир гола и пропустили неколико сјајних прилика за гол.

У следећем колу екипа Младости је слободна након што је екипа Горице из Пучила иступила из лиге.

МЛАДОСТ (ГАЦКО) - РУДАР (УГЉЕВИК) 5:0 (4:0