Danas jak vjetar, u Hercegovini u naredna dva dana obilna kiša | Herceg Televizija Trebinje

Društvo

Danas jak vjetar, u Hercegovini u naredna dva dana obilna kiša

Izvor: RADIO TREBINJE | Datum:23.03.2025.

U Republici Srpskoj danas u većini predjela biće vjetrovito uz jak, ponegdje na zapadu i u višim predjelima i olujni južni vjetar, dok se u Hercegovini u naredna dva dana očekuje obilna kiša.

Na krajnjem sjeveru /regija oko rijeke Save/ vjetar će biti slabiji.

Maksimalni udari vjetra od 40 do 70 kilometara na čas.

Tokom noći i sutra ujutro vjetar će oslabiti na sjeveru i zapadu, a na jugu i istoku će i dalje duvati jak do olujni jugo. Tokom popodneva vjetar će oslabiti u svim predjelima. Maksimalni udari vjetra na jugu i istoku od 40 do 70 kilometara na čas.

U Hercegovini se očekuje obilna kiša, naročito sutra i u utorak, 25. marta.

Danas se očekuje oko 20 do 30 litara kiše po metru kvadratnom, sutra od 20 do 60 litara, a u utorak od 20 do 70 litara kiše po metru kvadratnom.

Lokalno su mogući jači pljuskovi ponegdje i veće količine padavina.

Zbog obilnih padavina u kratkom periodu u Hercegovini je moguća pojava i porast bujičnih vodotokova i problemi sa oborinskim vodama i oticanjem vode u urbanim zonama, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.


Kategorija: Društvo

Šta Vi mislite o ovome?

NAPOMENA: Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove Herceg RTV već samo autora komentara! Molimo čitaoce da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja!

Najčitanije u ovoj kategoriji: